Szukaj

ProduktySzabla husarska XVIII w.


Szabla husarska XVIII w.

Szabla polska utrzymana w typie szabli husarskiej, datowana na XVIII wiek.

Głownia szabli charakteryzuje się znaczną krzywizną, jest ciągnięta w jedną bruzdę, posiada młotek i wydatne pióro. Jest wykonana ze stali, szlifowana i polerowana a następnie bogato zdobiona w motyw roślinny oraz napisy po obu stronach:

„VIVAT HUSSAR”

„DEUS SPES MEA”

Jelec krzyżowy, z kabłąkiem dochodzącym do kapturka ale nie łączący się z nim. Głowica migdałowa z warkoczem dochodzącym do tylnego ramienia jelca. Kabłąk jest załamany pod kątem do ramienia jelca, a od strony zewnętrznej posiada zdobienia w postaci drobnych kulek.

Zarówno jelec z kabłąkiem jak i kapturek z warkoczem są wykonane z mosiądzu w naszej pracowni odlewniczej i dodatkowo są ozdobione delikatnym ornamentem. Takie szable, typowe dla połowy XVIII wieku były najczęściej używane przez oficerów huzarów oraz w przybocznych oddziałach węgierskich możnowładców.

Zdobienia na głowni są wykonywane ręcznie przez doświadczoną artystkę - plastyka. Za dodatkową opłatą oferujemy wykonanie zdobień (napisów, herbów, logo) według zamówień Klienta. Może to być doskonały prezent dla męża, kolegi czy kontrahenta. Więcej szczegółów na temat zdobień indywidualnych można znaleźć na samym dole zakładki O produktach.

Wersja z głownią chromowaną doskonale nadaje się jako ozdoba nowoczesnego wnętrza gdyż taka głownia nie wymaga okresowego czyszczenia ani natłuszczania, które są niezbędne w przypadku głowni niechromowanych.

Istnieje również możliwość zamówienia tabliczki z dedykacją, która może być umieszczona
w pudełku, na tablo lub stojaku. Wyrób ozdobny, głownia nie nadaje się do walki.

 

  • waga 1 kg
  • długość głowni 80 cm
  • długość całkowita 93 cm

Wszystkie zdjęcia
Dostosowywanie produktu:
elementy mosiężne
mosiądz patynowany  
mosiądz polerowany  
pochwa
pochwa drewniana obciągana skórą 282.05 €
brak pochwy  
wykończenie głowni
głownia chromowana 6.41 €
głownia niechromowana (wysoki połysk) 46.15 €
głownia niechromowana (matowa)  

143.84 € brutto
143.84 € netto

Twój kraj to Stany Zjednoczone.

Zmień kraj

Koszyk

Brak produktów

Suma 0.00 €

Podane ceny są cenami brutto

knight